Konferencja „Przyszłość polskiej szkoły. Alert pedagogiczny”

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie  zaprasza na konferencję naukową pt. „Przyszłość polskiej szkoły. Alert pedagogiczny”, która odbędzie się 29 września 2021 r. w Auli Schumana na kampusie UKSW na ul. Wóycickiego 1/3. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 i będzie przebiegać w formie hybrydowej.

Motywem przewodnim konferencji będzie dyskusja nad przyszłością polskiej edukacji, analiza możliwości dalszego rozwoju szkoły i wskazania praktyczne w tym zakresie. Podjęta zostanie refleksja nad założeniami planów rozwoju polskiej szkoły m.in. w związku z zaistniałymi skutkami pandemii COVID-19.

Konferencja realizowana jest w ramach „Programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli”finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Osoby, które chcą wziąć udział stacjonarnie w wydarzeniu prosimy o kontakt z organizatorem – dr Agnieszką Klimską: a.klimska@uksw.edu.pl

Link do transmisji online

Komitet Naukowy Konferencji

– dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz. – przewodnicząca

– ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski

– prof. dr hab. Bogusław Śliwerski

– ks. prof. dr hab. Andrzej Najda

– ks. dr hab. Rafał Bednarczyk, prof. ucz.

– dr hab. Krzysztof Wojcieszek, prof. ucz.

– dr hab. Grzegorz Godawa, prof. ucz.

– dr hab. Marzena Dycht, prof. ucz.

– dr hab. Agnieszka Regulska, prof. ucz.

– dr Michał Paluch

– dr Żaneta Tempczyk-Nagórka