Rozpoczynamy krajowy konkurs na nową wizję polskiej szkoły

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zaprasza uczniów, nauczycieli, rodziców, wychowawców, pedagogów, dyrektorów szkół i innych specjalistów związanych z edukacją szkolną do udziału w krajowym konkursie na nową wizję polskiej szkoły.

Pandemia pokazała wszystkim, że szkoła może być elastyczna i zmieniać się w zależności od okoliczności. Sposobów na jej funkcjonowanie może być wiele – warto to wykorzystać i pomyśleć o tym, jak mogłaby wyglądać szkoła przyszłości.

Konkurs daje możliwość zabrania ważnego głosu w debacie nad kształtem polskiej szkoły wszystkim uczestnikom procesu kształcenia. Swoją wizję szkoły przyszłości można wyrazić poprzez m.in. przez esej, felieton, reportaż, opowiadanie, plakat lub rysunek.

Prace konkursowe należy przesyłać od 25 września 2021 r. do 15 listopada 2021 r.  na adres: wizjaszkoly@uksw.edu.pl. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi do 31 grudnia 2021 r.

Nagrodą w konkursie jest publikacja prac laureatów w specjalnie przygotowywanej książce, promowanej w całym kraju.

Niech Twój głos usłyszą inni i niech się nim zainspirują!

Regulamin konkursu

Załącznik nr 1 – Obowiązek informacyjny dotyczący przetwarzania danych osobowych

Załącznik 2. Formularze zgłoszeniowe:

a) Formularz dla Ucznia (zgłoszenie indywidualne)

b) Formularz dla Rodzica / Opiekuna (zgłoszenie indywidualne)

c) Formularz dla Nauczyciela / Wychowawcy/ Specjalisty – (zgłoszenie indywidualne)

d) Formularz dla Dyrektora (zgłoszenie indywidualne)

e) Formularz zgłoszeniowy dla grupy uczestników