Wyniki badań naukowych – raporty

Prezentujemy szczegółowe raporty z wynikami badań naukowych.

Raporty, opracowane przez Fundację Polskiej Akademii Nauk, zawierają szczegółowe wyniki badań wśród uczniów, rodziców, nauczycieli i specjalistów, przeprowadzonych we wrześniu 2021.

Celem badania wśród uczniów była analiza odczuwanej jakości życia młodych osób oraz psychospołecznych czynników, które wpływają na poziom odczuwanej przez nich satysfakcji w różnych wymiarach funkcjonowania. Raporty zostały podzielone na uczniów z klas 1-3, 4-8 szkół podstawowych oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych. Zawierają m.in. wykorzystane narzędzia badawcze, metody analiz statystycznych, związki między kapitałem psychologicznym a wymiarami jakości życia uczniów, wnioski i rekomendacje.

Badania przeprowadzone wśród rodziców oraz nauczycieli i specjalistów pozwoliły na analizę form, a także sposobów udzielania wsparcia młodym osobom oraz psychospołecznych czynników, które wpływają na poziom udzielanej przez nich pomocy. Uzyskane wyniki pozwolą przyczynić się do kształtowania i wzmacniania działań, dzięki którym uczniowie będą mogli doświadczać wysokiej jakości własnego życia.

Zachęcamy do zapoznania się z raportami:

Badania zostały przeprowadzone w ramach Programu Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli, finansowanego przez MEiN.