Wyniki badań naukowych

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami badań przeprowadzonych przez Fundację Polskiej Akademii Nauki w ramach Programu.

W ramach „Programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli” przeprowadzone zostały badania, które objęły dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i pedagogów/psychologów szkolnych w obszarze diagnozowania zakresu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego. Ankiety badawcze wypełniło niemal 120 000 respondentów, co przekłada się na wartość ponad 23 500 000 odpowiedzi. Dzięki badaniu kadra nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych zostanie wyposażona w efektywne narzędzia zapobiegania psychologicznym następstwom pandemii COVID-19 w środowisku szkolnym.

Prezentujemy wyniki badań:

Wyniki badań przeprowadzonych wśród dzieci i młodzieży

Wyniki badań przeprowadzonych wśród rodziców

Wyniki badań nauczycieli i specjalistów

Procedura prowadzenia badania i metody analizy statystycznej