Zapraszamy na nowe szkolenie pt. Wychowawca w realiach wielokulturowych

Wychowawca w realiach wielokulturowych –  w badaniach rzeczywistości szkolnej, prowadzonych podczas pandemii, podkreślano potrzebę powrotu do etosu wychowania. Co to jednak znaczy i jak to zastosować do współczesnych wymogów wielokulturowości, pluralizmu światopoglądowego, sytuacji kryzysowych związanych z życiem osobistym i społecznym. To tylko część problemów, jakie podejmują: pedagog, dr Michał Paluch i psycholog rodzinny Aleksander Tereszczenko, w prowadzonych przez siebie spotkaniach z nauczycielami – wychowawcami, dyrektorami szkół i specjalistami innych dziedzin. Tematyka spotkania stanowi odpowiedź na następujące pytania:

1. Czy i jak być wychowawcą we współczesnej szkole i poza nią?
  2. Jak i do czego wychowywać uczniów w klasach polsko-ukraińskich?
  3. Jak rekonstruować w sobie sens bycia wychowawcą w czasach pluralizmu światopoglądowego?
  4. Jak rozpoznać w sobie talenty i orientacje wychowawcze?

Spotkania odbywają się zdalnie, w każdy wtorek i środę, w godzinach od 16:00 do 18:00 (w razie dużego zaangażowania uczestników, spotkanie może potrwać do 19:00).