Kompetencje głębokie – nowe umiejętności pedagogiczne

Program:

• Czym są kompetencje głębokie i jakie zajmują miejsce wśród kompetencji społecznych (miękkich) i kompetencji kluczowych?
  • Dlaczego ważne są kompetencje głębokie w pracy nauczycieli, szkoły po pandemii?
  • Jak rozwijać kompetencje głębokie wśród nauczycieli i uczniów?
  • Cztery wymiary kompetencji głębokich: 1) osobisty; 2) pragmatyczny; 3) kulturowy; 4) pedagogiczny

Prowadzący szkolenie – dr Michał Paluch – pedagog, dydaktyk ogólny, trener kompetencji głębokich, doktor nauk społecznych w dziedzinie pedagogiki, instruktor, współautor książki pt. “Uwolnić szkołę z systemu klasowo-lekcyjnego”, redaktor naukowy monografii zbiorowej pt. Lekcje pokoju w czasie (po)wojennym” oraz inicjator i redaktor publikacji pt. „Słownik Wyrazów Ratujących Życie”. Wieloletni praktyk w dziedzinie liderstwa społecznego młodzieży i dorosłych, Laureat 1 Nagrody Stella Virium w dziedzinie Edukacji Fundacji Rozwoju Kwalifikacji w Krakowie, wyróżniony tytułem Mistrza Pedagogii nadanym przez Kapitułę Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, posiadacz odznaki „Jestem ZAPaleńcem” przyznawanej przez Zbigniewa Pełczyńskiego, założyciela Szkoły Liderów w Warszawie oraz honorowego Medalu 1200 lecia założenia miasta Cieszyna, przyznany przez jego włodarzy za działalność edukacyjną i społeczną w środowisku lokalnym.

dr Michał Paluch

pedagog