Stres traumatyczny spowodowany wojną i PTSD

Program szkolenia:

– Stres traumatyczny spowodowany wojną i zespół stresu pourazowego;

– Warunki wstępne dla zespołu stresu pourazowego;

– Normalne reakcje stresowe organizmu na zdarzenia traumatyczne;

– Fazy rekonwalescencji i traumy;

– Wpływ wydarzeń traumatycznych na dzieci i dorosłych;

– Cechy wieku PTSD;

– Pomoc i samopomoc w przypadku stresu traumatycznego, leczenie PTSD.

Szkolenie składa się z 2 części: teoretycznej i praktycznej.

Szkolenie poprowadzi Maryna Doroshenko – psycholog, pedagog, nauczycielka języka ukraińskiego i angielskiego, dr PhD kandydat nauk filologicznych. Mam 9 prac naukowych. Założyciel i dyrektor Sp. z o. o. „Centrum Języków Obcych „Speak English”, koordynator projektu międzynarodowego „Edukacja bez granic” oraz „Study Help”, certyfikowany doradca zawodowy w technikach „Magellano University” oraz „SDS-5”. 20-letnie doświadczenie w pracy pedagogicznej i wychowawczej  z dziećmi i młodzieżą oraz wspieraniu rodzin w ich funkcji edukacyjnej. Przeszła wiele dodatkowych kursów i szkoleń – wciąż jest na ścieżce ciągłego rozwoju. Jestem biegła w językach ukraińskim, angielskim, rosyjskim  Mam poziom średnio zaawansowany (B1+) języków polskiego i niemieckiego. Mam poziom podstawowy języków hiszpańskiego oraz francuskiego. Moje hobby to psychologia, języki obce oraz podróże. Lubię komunikować oraz pomagać ludziom. Jestem aktywna społecznie i często biorę udział w różnych publicznych wydarzeniach. Prywatnie żona i mama.

Maryna Doroshenko

psycholog