Wychowawca w realiach wielokulturowych

Wychowawca w realiach wielokulturowych –  w badaniach rzeczywistości szkolnej, prowadzonych podczas pandemii, podkreślano potrzebę powrotu do etosu wychowania. Co to jednak znaczy i jak to zastosować do współczesnych wymogów wielokulturowości, pluralizmu światopoglądowego, sytuacji kryzysowych związanych z życiem osobistym i społecznym. To tylko część problemów, jakie podejmują: pedagog, dr Michał Paluch i psycholog rodzinny Aleksander Tereszczenko, w prowadzonych przez siebie spotkaniach z nauczycielami – wychowawcami, dyrektorami szkół i specjalistami innych dziedzin. Tematyka spotkania stanowi odpowiedź na następujące pytania:

  1. Czy i jak być wychowawcą we współczesnej szkole i poza nią?
  2. Jak i do czego wychowywać uczniów w klasach polsko-ukraińskich?
  3. Jak rekonstruować w sobie sens bycia wychowawcą w czasach pluralizmu światopoglądowego?
  4. Jak rozpoznać w sobie talenty i orientacje wychowawcze?

Spotkania odbywają się zdalnie, w każdy wtorek i środę, w godzinach od 16:00 do 18:00 (w razie dużego zaangażowania uczestników, spotkanie może potrwać do 19:00)

Prowadzący szkolenie:

dr Michał Paluch to pedagog, dydaktyk ogólny, trener kompetencji głębokich, doktor nauk społecznych w dziedzinie pedagogiki, instruktor, współautor książki pt. “Uwolnić szkołę z systemu klasowo-lekcyjnego”, redaktor naukowy monografii zbiorowej pt. Lekcje pokoju w czasie (po)wojennym” oraz inicjator i redaktor publikacji pt. „Słownik Wyrazów Ratujących Życie”. Wieloletni praktyk w dziedzinie liderstwa społecznego młodzieży i dorosłych, Laureat 1 Nagrody Stella Virium w dziedzinie Edukacji Fundacji Rozwoju Kwalifikacji w Krakowie, wyróżniony tytułem Mistrza Pedagogii nadanym przez Kapitułę Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, posiadacz odznaki „Jestem ZAPaleńcem” przyznawanej przez Zbigniewa Pełczyńskiego, założyciela Szkoły Liderów w Warszawie oraz honorowego Medalu 1200 lecia założenia miasta Cieszyna, przyznany przez jego włodarzy za działalność edukacyjną i społeczną w środowisku lokalnym.

Oleksandr  Tereshchenko –  pedagog, mgr.psychologii, MBA, absolwent  Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego (Drohobycz), Narodowego Instytutu  Kultury Fizycznej (Lwów) Wiesbadeńska Akademia kształcenia podyplomowego WАAP (Niemcy), City Business School (Kijów), Członek Stowarzyszenia Trenerów Biznesu, Konsultantów, Coachów Ukrainy, autor 25 programów szkoleniowych, certyfikowany psycholog rodzinny. Działalność dydaktyczna na Uniwersytecie, praca trenerska i doradcza w dużych medycznych cenrtach Ukrainy, autor programu «Psychologiczny eskort» dla szpitali w czas wojenny.

Osoba prowadząca szkolenie
dr Michał Paluch, Oleksandr  Tereshchenko

pedagog, psycholog rodzinny

Czas trwania 4 godzin
Ilość dostępnych miejsc
Harmonogram