Akceptacja, czyli jak przyjmować to, co jest?

Opis szkolenia:

„Życie rzadko toczy się dokładnie tak, jak tego chcemy. Jeśli zatrzymamy się i pomyślimy o tym, to ma sens. Zasięg życia jest uniwersalny, a fakt, że tak naprawdę nie kontrolujemy wydarzeń życiowych, powinien być oczywisty. Wszechświat istnieje już od 13,8 miliarda lat, a proces, który determinuje przepływ życia wokół nas, nie rozpoczął się, gdy się urodziliśmy, ani nie zakończy się, gdy umrzemy. To, co ukazuje się przed nami w dowolnym momencie, jest w rzeczywistości czymś naprawdę niezwykłym – jest to końcowy rezultat wszystkich sił, które współdziałają ze sobą przez miliardy lat. Nie jesteśmy wyłącznie odpowiedzialni za nawet najmniejszy ułamek tego, co się wokół nas manifestuje. Niemniej jednak ciągle chodzimy w koło, próbując kontrolować i ustalać, co wydarzy się w naszym życiu. Nic dziwnego, że jest tyle napięcia, niepokoju i strachu. Każdy z nas faktycznie wierzy, że rzeczy powinny być takie, jak chcemy, a tymczasem są naturalnym wynikiem wszystkich sił twórczych” – „Experyment odpuszczania” Micheal A. Singer

Przyjmowanie życia takim, jakie jest bywa wyzwaniem. Co by się zmieniło, gdybyśmy nauczyli się brać życie bez oczekiwań i ocen. Nie chodzi tu wcale o rezygnację z naszych marzeń i pragnień. Życie często przynosi nam to, o co prosimy, przynosi obfite dary. Sięgamy po nie lub nie. Czasem nie jesteśmy gotowi. Ważne, by umieć to dostrzec. Życie jest pełne życia i nigdy nie jest przeciw nam i toczy się tak samo, kiedy się martwimy i kiedy jesteśmy spokojni. Spokój pozwala dostrzec więcej i daje szanse na podejmowanie decyzji służących bardziej nam i życiu. Zapraszam Cię do podjęcia wyzwania przyjmowania tego, co jest. Na spotkaniu przyjrzymy się naszym emocjom ze zrozumieniem i akceptacją. Warsztaty dadzą narzędzia pozwalające na bycie w kontakcie ze sobą, co może stać się cennym zasobem w trudnych sytuacjach życiowych.

Szkolenie poprowadzi Katarzyna Mroczek – wspieram ludzi w budowaniu wewnętrznego spokoju i dobrostanu w oparciu o empatię i pozytywną neuroplastyczność. Wierzę, że świat może być coraz bardziej przyjaznym miejscem dla każdego z nas. Prowadzę warsztaty świadomej komunikacji i współpracy opartej na potrzebach w oparciu o Porozumienie bez Przemocy (Nonviolent Communica Jon) Marshalla Rosenberga, Życie Współczuciem (Living Compassion) Roberta Gonzalesa i uzdrawiającą moc rezonansu (Resonant Healing) Sary Peyton. Doświadczenie zdobywałam w małych i całkiem sporych biurach architektonicznych w USA oraz w Polsce. Teraz dzielę się tym, co daje mi radość i poczucie sensu. Jestem marzycielką zawieszoną między kulturami, wierzę, że równowaga w czterech obszarach: fizycznym, mentalnym, duchowym i emocjonalnym, tworzy przestrzeń dla szczęśliwego życia.. Słucham, wspieram, towarzyszę. Jestem matką, ćwiczę jogę, lepię gliniane naczynia, lubię rower, góry i mojego psa.

Katarzyna Mroczek

trener/szkoleniowiec