Lekcja pokoju w warunkach wojennych

Ze względu na nagły i narastający kryzys uchodźczy wywołany agresją zbrojną Rosji na Ukrainę, rozpoczynamy spotkania pt. „Lekcja pokoju w warunkach wojennych.” Po konsultacjach z koordynatorami Programu Wsparcia oraz innymi specjalistami, rozpoznaliśmy najistotniejsze problemy, z jakimi będą musieli zmierzyć się nauczyciele polskich szkół na terenie całego kraju. Celem spotkań jest możliwie szybka próba adaptacji klas, szkół i środowisk lokalnych do przyjęcia grup uczniów i nauczycieli zza wschodniej granicy.Szkolenie poprowadzą polski pedagog dr Michał Paluch oraz ukraiński psycholog Pan Oleksandr Tereshchenko.

Prowadzący szkolenie:

dr Michał Paluch to pedagog, dydaktyk ogólny, doktor nauk społecznych w dziedzinie pedagogiki, instruktor, współautor książki pt. “Uwolnić szkołę z systemu klasowo-lekcyjnego”, wieloletni praktyk w dziedzinie liderstwa społecznego młodzieży i dorosłych, Laureat 1 Nagrody Stella Virium w dziedzinie Edukacji Fundacji Rozwoju Kwalifikacji.

Oleksandr  Tereshchenko –  pedagog, mgr.psychologii, MBA, absolwent  Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego (Drohobycz), Narodowego Instytutu  Kultury Fizycznej (Lwów) Wiesbadeńska Akademia kształcenia podyplomowego WАAP (Niemcy), City Business School (Kijów), Członek Stowarzyszenia Trenerów Biznesu, Konsultantów, Coachów Ukrainy, autor 25 programów szkoleniowych, certyfikowany psycholog rodzinny. Działalność dydaktyczna na Uniwersytecie, praca trenerska i doradcza w dużych medycznych cenrtach Ukrainy, autor programu «Psychologiczny eskort» dla szpitali w czas wojenny.

ZASADY UCZESTNICTWA:

1. Do spotkania dopuszczone będą osoby, które stawią się na spotkaniu nie później niż o 16:05.
  2. Uczestników obowiązuje zasada używania kamer i mikrofonów ze wzglądu na interakcyjnych charakter rozmów.
  3. Spotkanie nie jest szkoleniem tylko spotkaniem wspierającym podmiotowość nauczycieli jak i prowadzących.
  4. W spotkaniu mogą brać udział inni domownicy (dzieci, małżonkowie, przyjaciele).
dr Michał Paluch, Oleksandr Tereshchenko

pedagog