Wzmacniaj się z przyrodą w tle

Pandemia oraz nawyki spędzania czasu przed komputerem, smartfonem, telewizorem spowodowały znaczne ograniczenie czasu przebywania na zewnątrz (w parku, lesie, ogrodzie, terenie osiedla itp.). Może nie odczułeś tego bezpośrednio, ale Twój organizm wysyłał Ci sygnały w postaci np. rozkojarzenia, senności, rozdrażnienia, bólu oczu czy głowy.

Szkolenie pozwoli Ci na poznanie korzystnego wpływu przyrody na Twoje samopoczucie i kondycję psychofizyczną. Uświadomi Cię ponadto, że Ty też powinieneś troszczyć się o środowisko, bowiem wszelkie negatywne zmiany i przekształcenia jego stanu ostatecznie odczujesz na własnej skórze.

Program szkolenia:

– Kryzys środowiska społeczno-przyrodniczego;

– Znaczenie środowiska w życiu człowieka;

– Relacja człowieka z przyrodą;

– Co nam daje bezpośredni kontakt z przyrodą;

– Dlaczego warto troszczyć się o środowisko.

Szkolenie poprowadzi Marcin Klimski –  absolwent kierunku ochrona środowiska i studium pedagogizacji, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie filozofii, instruktor sportu. Autor publikacji naukowych z zakresu edukacji ekologicznej i globalnej oraz ekofilozofii. Wykonawca projektów edukacyjnych, m.in. „Od przygody do wiedzy: świat wokół nas”, „Uniwersytet Młodego Odkrywcy”, autor scenariuszy zajęć z edukacji ekologicznej dla uczniów szkół podstawowych i średnich.

dr Marcin Klimski