Kompetencje głębokie dla rodziców

Rodzina po pandemii i w czasie wojny wymaga szczególnego wsparcia w zakresie realizacji misji wychowawczej. Dlatego zapraszamy na spotkania z dr Michałem Paluchem, pedagogiem, trenerem kompetencji głębokich, doradcą rodzinnym, który przez ostatni rok spotykał się z licznym gronem nauczycieli i dyrektorów szkół z całej Polski.

Czym zatem są kompetencje głębokie i dlaczego warto je rozwijać również w środowisku rodzinnym? Po pierwsze nie pochodzą z zagranicznych poradników, nie sprowadzają pojęcia wychowania do oczywistych haseł, nie stawiają rodziców pod presją realizacji coraz większej ilości oczekiwań.


„Piękno i głębia rodzicielskiego powołania zależy od naszej wewnętrznej aktywności, a nie zewnętrznych deklaracji. Rodzicielstwo, podobnie jak wiele innych dziedzin naszego współczesnego życia wymaga ponownego zdefiniowania i propozycji bycia w świecie nakładających się kryzysów: egzystencjalnych, społecznych i klimatycznych. Rozwijanie w sobie kompetencji głębokich pomaga się z nimi zmierzyć osobiście jak i całą rodziną.”

PODKREŚLA DR PALUCH


Spotkania z dr. Michałem Paluchem odbywać się będą przez cały listopad w każdy wtorek, od godziny 17:00, w trybie on-line na naszej platformie. 

Osoby zainteresowane prosimy o zarejestrowania się na platformie oraz wybór daty spotkania w zakładce Kalendarium.