Program szkolenia:
Chcielibyśmy rozumieć nasze dzieci. Chcielibyśmy też od nich zrozumienia naszej troski i tego jak bardzo nam zależy na ich wychowaniu. Ale dlaczego kiedy o nie dbamy i nieraz wprost mówimy, to nie działa!? Jak mówić im o tym tak, by rozumiały? Jak znaleźć sposób na skuteczną komunikację? Jak mówić, by dziecko mogło zobaczyć na czym mi zależy i abym ja miał/a możliwość je zrozumieć? I czy jest klucz, którym można otworzyć zamknięte już czasem do komunikacji drzwi? Porozumienie bez Przemocy pokazuje nam, że tym kluczem jest słuchanie uczuć i potrzeb pod słowami lub zachowaniami, których dziś jeszcze nie rozumiemy. A także otwarte mówienie o swoich uczuciach i potrzebach. Nawet jeśli nie zgadzamy się na pewne zachowania możemy je zrozumieć i o nich porozmawiać w sposób, który otworzy na kontakt. Podczas szkolenia dowiemy się czym różni się język obserwacji od oceny, jak wyrażać swoje uczucia, by druga strona nie miała poczucia przytłoczenia, jak mówić o swoich potrzebach, by druga strona chciała je usłyszeć i jak prosić o zmianę zapraszając do współpracy? Odszukamy klucz do skutecznej komunikacji i poćwiczymy otwieranie nim drzwi.
Szkolenie będzie miało formę warsztatu, włączającą uczestników do czynnego udziału. Szkolenie stanowi odrębną całość z możliwością wzięcia udziału w kolejnej części szkolenia poszerzającego.
Szkolenie poprowadzi Joanna Gnaś – mediator i trener komunikacji empatycznej. Pracuje z zespołami i z klientami indywidualnymi w obszarach: empatia, autentyczność, komunikacja intra i interpersonalna, rozwiązywanie konfliktów. Wspiera firmy, organizacje pozarządowe, szkoły, rodziny, młodzież i dzieci w budowaniu komunikacji i rozwiązań wygrany-wygrany. Specjalizuje się w budowaniu relacji opartych na świadomości uczuć, potrzeb i wyborze. Pracuje w oparciu o metodę Porozumienia bez Przemocy.