Jak dorośli mogą chronić dzieci i młodzież przed zagrożeniami współczesnego świata

Program szkolenia:

– omówienie faz rozwoju zdrowia psychicznego,

– analiza czynników wpływających na kształtowanie się wysokiego „Ja” lub niskiego „Ja”.

– czym jest dobrostan,

– jakie zadania rozwojowe ma do zrealizowania dziecko,

– postawy rodzicielskie i ich rola w kształtowaniu się tożsamości młodego człowieka,

– jak nauczyciel może chronić dzieci i młodzież przed zagrożeniami współczesnego świata.

Szkolnie przeznaczone jest dla nauczycieli i rodziców podejmujących trud wychowania i przygotowania dzieci do pełnienia ról społecznych oraz pokonywania trudności związanych z zagrożeniami współczesnego świata, w tym uzależnieniami behawioralnymi.

Szkolenie poprowadzi Marzena Agnieszka Łata – pedagog – logopeda, trener w oświacie, nauczyciel dyplomowany. Od 2012 roku dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej. Ukończyła Szkołę Mediatorów Oświatowych, oraz studia podyplomowe z Coachingu. Posiada kwalifikacje w zakresie edukacji, rewalidacji i terapii osób ze spektrum autyzmu. Prowadziła Szkołę dla rodziców i wychowawców, oraz grupę wsparcia dla rodziców dzieci z wyzwaniami rozwojowymi. Szkoli rady pedagogiczne w tematyce pomocy psychologiczno- pedagogicznej. Prowadzi doradztwo dla dyrektorów w kompetencjach kluczowych. Prywatnie żona i mama.

Marzena Agnieszka Łata

pedagog-logopeda, trener w oświacie