Socjoterapia – Teoria i praktyka w budowaniu relacji z uczniami/dziećmi nieśmiałymi

Opis szkolenia lub program:

Celem szkolenia jest pokazanie socjoterapii jako jednego z dostępnych narzędzi do budowania relacji z uczniem/ dzieckiem. Szkolenie będzie miało formę warsztatową, włączającą uczestników do dyskusji oraz czynnego udziału.

W ramach szkolenia zostaną poruszone następujące zagadnienia:

Co to jest socjoterapia i na czym polega?

Dynamika rozwoju grupy, procesy i role grupowe.

Cele socjoterapeutyczne, plany zasady, a realne możliwości.

Budowanie relacji z uczniem.

Socjoterapia na lekcjach – czyli praktyczny warsztat do pracy z grupą.

Dzięki uczestnictwie w warsztatach poszerzymy swoją wiedzę i umiejętności z zakresu współpracy z grupą oraz podążaniem za nią, co w konsekwencji ma przełożenie na efektywniejsze budowanie relacji z uczniami.

UWAGA: Szkolenie obejmuje 8 godzin rozłożonych na 2 dni:

10.10.2022 godz. 9:30 – 12:30

14.10.2022 godz. 9:30 – 12:30

Wypełniając formularz zgłoszeniowy rodzina zapisuje się na wszystkie 2 terminy!

Szkolenie poprowadzi Grzegorz Gnaś – socjoterapeuta i nauczyciel. Ukończył studia: socjoterapia, pedagogika opiekuńczo-socjalna, praca socjalna. Od wielu lat w działaniach z dziećmi i młodzieżą wykorzystuje techniki socjoterapeutyczne. Jako pracownik socjalny oraz kurator społeczny doświadczył problemów dzieci z różnych grup społecznych. Stąd w pracy z grupą stawia na doświadczenie, relacje i wsparcie. Najważniejszym w budowaniu trwałych relacji z uczniami/ uczestnikami uznaje praktykowanie zaufania, elastyczności i towarzyszenie w odkrywaniu siebie, swoich emocji oraz potrzeb.

Grzegorz Gnaś

socjoterapeuta, nauczyciel