Rozpoznanie i wpieranie uzdolnień uczniów

Program:

Uczeń zdolny, uzdolniony, utalentowany i podwójnie wyjątkowy – rozważania terminologiczne i podstawy diagnozy

Rozpoznawanie uzdolnień i zainteresowań uczniów

Czynniki wspomagające i utrudniające rozwój zainteresowań i uzdolnień

Metody i formy pracy stosowane w podejściu wzbogacania i przyspieszania w edukacji uczniów zdolnych

Krajowe stowarzyszenia i programy wspierające uczniów zdolnych

Planowanie działań na rzecz wspierania uzdolnień i zainteresowań ucznia

UWAGA: Szkolenie obejmuje 10 godzin rozłożonych na 2 dni:

12.07.2022 godz. 12.00-15:45

13.07.2022 godz. 12.00-15:45

Wypełniając formularz zgłoszeniowy zapisuje się Pan/Pani na wszystkie 2 terminy!

Szkolenie poprowadzi dr Kamil Kuracki – doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, psycholog, pedagog specjalny, filolog polonista i kulturoznawca. Adiunkt na Wydziale Nauk Pedagogicznych UKSW w Warszawie. Jego zainteresowania naukowo-badawcze obejmują przede wszystkim problematykę aktywności czytelniczej i kulturowej uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rodzicielskich uwarunkowań wczesnej inicjacji czytelniczej dzieci o zaburzonym rozwoju, biblioterapii wychowawczej, a także wspomagania rozwoju dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz wspierania ich rodzin.

dr Kamil Kuracki

doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, psycholog, pedagog specjalny, filolog polonista, kulturoznawca